Категорії каталогу

Форма входу



Логін:
Пароль:

Пошук

Головна » Статьи » Мои статьи

Харе Кришна!
    

На площі Ринок зустріли кришнаїтів, які піснею й танцем вихваляли свого Господа Кришну, ну і Раму також ). Рута з Ірусею натанцювались з ними досхочу. Хоча ні, вони хотіли ще ) – коли група кришнаїтів подалася далі, дівчатка ломанулись було за ними... Ми спинили їх солодощами, котрі за "хто скільки може" роздавала дівчина-кришнаїтка. Рута отримала також гірлянду з квітів, і так і дефілювала далі по місту.. )

  
  
  

Потім звичною траекторією по вул. Краківській повз Вірменську рушили до Ірусі, що живе поблизу Лялькового театру. Не оминули увагою новий пам'ятник неподалік театру, Юрію Кульчицькому*, тим більше, що він нам якраз по дорозі.

  
  • ́рій-Франц Кульчи́цький (нім. Georg Franz Kolschitzky, народився 1640, с.Кульчиці, Самбірський район - † 20 лютого 1694, Відень) – український купець,солдат, товмач, який своїм героїчним вчинком посприяв зняттю облоги Відня османськими військами («Віденська відсіч» 1683 року), за що отримав титул «Цісарський товмач» (нім. Kaiserlicher Dolmetscher), постійну платню та помешкання. Віденська міська рада нагородила його чималою сумою грошей, а бюргери надали будинок у міському районі Леопольдштадт (Leopoldstadt). Король Ян III Собеський безпосередньо надав Кульчицькому 300 мішків кави, яку знайшли в захопленому військовому таборі паші Кари Мустафи.
  • Галичанин, який знав технологію приготування напою, започаткував у Відні, а згодом і у Львові кавову традицію. Спершу Кульчицький розносив каву на таці по вулицях міста, а згодом відкрив першу кав`ярню Hof zur Blauen Flasche («Двір під синьою пляшкою») у Відні в кравецькому ряду біля собору. Завдяки Кульчицькому кава стала відомою в Австрії, і з часом його кав’ярня перетворилася на одне з найпопулярніших місць у місті. Кульчицький завжди обслуговував кавою в турецькому вбранні, чим додавав оригінальності місцю. Іншою його ідеєю було подавати каву з молоком та цукром, що було невідоме туркам, але сподобалося віденцям. Напій набув такої популярності серед віденців, що через деякий час у багатьох куточках міста почали діяти подібні заклади, а Кульчицький очолив окрему спільноту продавців кави.
  • Відкрита 1683 року кав’ярня Кульчицького була першою у Відні і однією з перших у Європі — каву на той час ще зовсім не пили у Східній і Центральній Європі, хоч вона вже поширилась на Заході — декілька кав’ярень працювали у Парижі, Лондоні, Оксфорді та Бостоні.
  • Юрій-Франц Кульчицький назавжди увійшов в історію, як видатний герой та рятівник Відня. Австрійці пам`ятають і шанують українця, бо саме йому завдячують знаменитою на весь світ віденською кавою. Ще у 1862 р. одну з віденських вулиць було названо на честь Юрія-Франца Кульчицького — Kolschitzky-Gasse, а в 1885 р. на одному з наріжних будинків цієї вулиці було встановлено бронзову скульптуру українця. Це одягнутий в турецький стрій козак-галичанин, який тримає тацю з невеличкими філіжанками кави.
А далі... вгадайте що ;) – чергова вистава-феєрія вдома у Семенових, на цей раз із танцями, художній керівник – Іруся (див. фото у репорті "Брунгільда і Жасмін").
Оскільки увечері до нас додому мали прийти гості, а саме Ліон та Віка, то довелося дівчаткам скоротити танцювальну програму. 
Ми з Руткою вийшли у дощ, освіжилися трохи... )

Вдома втомлена артистка, преповнена враженнями, заснула просто за столом, о 20.30! такого ще не траплялося ).

 

У неділю розваг було не менше. Вранці поїхали у "Кінг Крос", а там – "Антошка", розважальний урок англійської, вареники, атракціони...
В обід – прогулянка у парку роверами.
Увечері – знову гості, Катруся з батьками, Рената з Захаром.
От лише у неділю мама-фотокоренспондент взяла вихідний. ;)

Отакі тепер балувані діти...
Категорія: Мои статьи | Додав: mijmaliuk (11.11.2013)
Переглядів: 434 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: